Články

České Budějovice – Sparta: pojistí Lafata stříbro?
article image

23.5.201

Sparťanům titul unikl, ale stále je před nimi úkol č. 2: z druhé příčky si zajistit kvalifikaci o Ligu mistrů. Sice by jim stačil jenom remízový bod, přesto by se snajprem Lafatou měli na trávníku sestupujícího nováčka trefit všechny tři.

České Budějovice

+ bez psychického tlaku – rozlučka s ligou; možnost podcenění ze strany soupeře

- výrazně nižší kvalita kádru; suverénně nejhorší ligová obrana

Sparta

+ kvalita kádru; kanonýr Lafata; nejpevnější obrana v lize;

- v jaké psychické kondici jsou hráči po ztrátě šance na obhajobu titulu?

 

 

Dvě kola před koncem nejvyšší soutěže jsou vyluštěny mistrovská i sestupové tajenky. V tomto kole by měli letenští plejeři vyluštit další: kdo se z druhé příčky pokusí proklouznout přes kvalifikační předkola do bohaté Champions League.

Na jih Čech si jedou pro výhru, i když na „stříbro“ by jim stačila i plichta. Jenže remíza ve slabých Budějovicích, které se po roční anabázi opět vracejí do druhé ligy, by pro sparťany byla ostudou. Vždyť je porazili v posledních šesti zápasech a vždy minimálně o dva góly!

„Jedeme do Budějovic ukázat naši kvalitu, vyhrát a potvrdit druhé místo v tabulce. Víme, že doma jsou Budějovice nebezpečné. Uvidíme, jak k tomu přistoupí teď, když už mají jistotu sestupu, ale pro nás se nic nemění. My se díváme na sebe a chceme utkání zvládnout,“ řekl asistent trenéra Sparty Václav Jílek.

V Českých Budějovicích nakoukl do ligy nynější letenský kapitán, člen Klubu ligových kanonýrů (hráčů, kteří v 1. lize vstřelili minimálně 100 branek) David Lafata. A zkušený reprezentační útočník jako kdyby měl na svůj bývalý klub spadeno: proti Budějovicím se trefil v posledních osmi zápasech a dal v nich 15 branek. V závěru sezony se přetahuje se slávistou Milanem Škodou o královskou korunu pro nejlepšího střelce ligy. Zatím vede sparťan o jednu trefu 18:17, takže za dalším gólovým zásahem půjde zcela nekompromisně.  

„Sparta stále hraje o druhé místo a Lafata chce být králem střelců, takže podle mého názoru k nám přijedou v kompletní sestavě. Lafata tady má motivaci vždy. Pokud vím, pokaždé nám dal nějaký gól. Ale osobní obrana se na něj hrát nedá,“ řekl kouč Dynama František Cipro.

Sázka na Lafatův střelecký zásah je velmi přitažlivá!

Tipy bookmakera

Kategorie Alias Název Výsledek Kurz
Dá gól (včetně prodloužení) - ČBu-Spa: Lafata D. ano 1.55

Tiket pin-off pin-off

Buďte s námi v kontaktu

volejte na tel. čísla
277 277 900

Vážení klienti,

v rámci zkvalitňování poskytovaných služeb budou naše služby v noci z pondělí 14.9. na úterý 15.9. od 3:00 do 5:00 nedostupné.

Děkujeme za pochopení.

Tým Victoria-Tip