Čechům New York nevoní. Zlomí prokletí?

article image

30.8.2015 Není to jejich oblíbený turnaj, v americké džungli se jim obvykle nedaří. Nicméně letošní šance českých tenistů uspět na grandslamovém US Open jsou vyšší než dříve. Aby ne, když do akce jdou hned čtyři zástupci Top 10!

Loňským českým maximem bylo čtvrtfinále Tomáše Berdycha. Ten vypadal velice dobře, dokonce se spekulovalo, že by to konečně mohl být jeho rok, jenže v boji o postup mezi nejlepší čtyři neměl sebemenší šanci proti v životní formě hrajícímu Chorvatu Čiličovi, pozdějšímu šampiónovi. Zklamaly ženy – Kvitová s Plíškovou skončily svou pouť už ve 3. kole, Šafářová o kolo později.

Nadějí jen Berdych

Ale letos může být vše jinak! Berdych se znovu pasuje do role černého koně, který coby nasazená šestka může dokázat velké věci. První tři zápasy by neměl mít vážnější problémy, v osmifinále ale nejspíš čeká obrozený Francouz Gasquet, s nímž má zcela vyrovnanou bilanci 6:6. A ve čtvrtfinále už by byl legendární Federer. „Pořád cítím, že se zlepšuji po kondiční stránce i tenisově. To je pro mne důležité a věřím, že mi to přinese nějaký velký titul,“ řekl český borec, pro něhož je grandslamovým maximem finále Wimbledonu v roce 2010. Na ostatních turnajích velké čtyřky už si zahrál semifinále, v New Yorku před třemi lety.

Ostatní čeští hráči si velké ambice dělat nemohou, nejspíš budou rádi alespoň za jednu výhru. Ve druhém kole je totiž čekají nasazení borci – Rosola Němec Kohlschreiber, Veselého chorvatský bijec Karlovič a veterána Štěpánka loňský finalista Japonec Nišikori.

Kvitová v čele smečky

Mezi ženami je situace daleko veselejší a fanoušci věří, že alespoň jedna z tuzemských hvězd udělá díru do světa. Aby ne, když hned tři jsou mezi osmi nejvýše nasazenými! Petra Kvitová coby turnajová pětka své ambice tlumí, kvůli diagnostikované mononukleóze omezila trénink a necítí se plně připravená. „Hodně záleží, s jakým pocitem se který den probudím, bývá to hodně proměnlivé,“ prohlásila. Nicméně srdce bojovnice jí zůstalo, a pokud vydrží se silami, poměrně příznivý los (v osmifinále trápící se Muguruza, ve čtvrtfinále hratelná Wozniacki) ji může vystřelit hodně vysoko.

Lucie Šafářová má coby nasazená šestka z Češek aktuálně nejlepší formu, jenže musí si dát pozor. Již první duel s Ukrajinkou Tsurenko (čerstvá přemožitelka Plíškové z New Havenu) bude těžký, osmifinálové sokyně Azarenka či Kerber mají známku světové extratřídy.

Karolína Plíšková je nasazená jako číslo osm a pokud si připíše tři »povinné« výhry, rovněž už v osmifinále bude mít s V. Williams či Benčič pořádnou lopotu. Z dalších českých zástupkyň poslední výkony favorizovaly zejména Lucii Hradeckou, jenže první kolo proti bývalé světové jedničce Azarence je vražedné. Anebo se snad postará o překvápko?

Tiket pin-off pin-off

Buďte s námi v kontaktu

volejte na tel. čísla
277 277 900

Vážení klienti,

v rámci zkvalitňování poskytovaných služeb budou naše služby v noci z pondělí 14.9. na úterý 15.9. od 3:00 do 5:00 nedostupné.

Děkujeme za pochopení.

Tým Victoria-Tip