Č. Budějovice – Vltavín: Jihočeši si zastřílí

3.4.2014

Domácí se po loňském sestupu z první ligy chtějí co nejrychleji vrátit mezi českou elitu a nevedou si špatně, v tabulce jim patří třetí příčka. Na druhé Táborsko ovšem ztrácí pět bodů a sestupem ohrožený Vltavín tak nutně musí porazit!

Za jediný cíl letošní sezony vyhlásili fotbalisté Českých Budějovic okamžitý návrat do nejvyšší soutěže a deset kol před koncem ročníku stále živí naději, že se do první ligy skutečně vrátí. Velké odhodlání poprat se o postup ukázali v minulém kole, kdy vydolovali cenné tři body v důležitém utkání v Ústí nad Labem. Přestože od 22. minuty prohrávali a opět ukázali, že se jim v prvních poločasech nedaří (bilance 8-5-7), po změně stran převzali iniciativu a v závěrečné čtvrthodině předvedli díky brankám Haly a Linharta velký obrat. Potvrdit důležité body nyní musí v domácím duelu s Vltavínem, jenž se při premiérové sezoně v druhé lize pere o záchranu. V tabulce mu patří po dvaceti odehraných zápasech se ziskem šestnácti bodů předposlední příčka, s pouhými šestnácti vstřelenými góly má po posledních Bhemians Praha druhou nejhorší ofenzívu soutěže. Zatímco doma se Vltavínu vcelku daří a už čtyři kola tam neprohrál, venku jsou jeho výkony naprosto tragické – mimo své hřiště prohrál devět z deseti utkání a je jasně nejhorším týmem celé soutěže. Silným Českým Budějovicím také podlehne a to minimálně o dvě branky!

Handicap - Č.Budějovice - Vltavín 0:1 1 1.70