Články

Brno – Litvínov: zdramatizuje Kometa sérii?
article image

29.3.2015

Z Litvínova přijeli po dvou vyrovnaných duelech s prázdnou, teď se musejí hokejisté brněnské Komety snažit extraligové semifinále zachránit. Ve třetím pokračování série přivítají nabuzený Litvínov doma. Využijí tuto výhodu?

Brno

+ zkušený tým, podpora fanoušků, návrat opory Němce

- jsou pod tlakem, prohra znamená téměř konec

Litvínov

+ klid při vedení 2:0, euforie, forma útočníků

- méně zkušeností, nepřátelské prostředí

 

První duel byl v jejich režii, ve druhém museli Litvínovští skóre otáčet a k výhře se pořádně nadřeli. I proto panuje před dalším pokračování semifinálové série v brněnském táboře sebevědomí. „Prohrát první dva zápasy v play off na čtyři vítězství nic neznamená. V obou duelech v Litvínově jsme byli vyrovnaným soupeřem a věříme, že jim to u nás doma vrátíme,“ řekl kouč Komety Vladimír Kýhos.

Brňané věří, že jim pomůže i velká podpora fanoušků. „Nemůžeme však hrát zcela otevřenou partii. To by byla proti takovému soupeři naše smrt. Musíme být trpěliví a hrát hru, která nám sedí, z obrany,“ upozornil kapitán Leoš Čermák. Brňané věří, že jim pomůže návrat uzdraveného útočníka Němce.

Litvínov doma prodloužil skvělou sérii, která v součtu se závěrem dlouhodobé části čítá už 13 zápasů, v nichž v základní hrací době neprohrál. Sebedůvěru může druhému celku základní části dodávat i fakt, že v tomto kalendářním roce neztratil dva zápasy po sobě.

„Ale Kometa má skvělé publikum a my musíme zůstat nohama na zemi. Je potřeba nastavit mozky tak, že nic nepůjde snadno,“ varoval litvínovský střelec Jakub Petružálek.

Očekává se další pokračování konfrontace stylů – litvínovské rychlosti a techniky s urputností a fyzickou hrou Brňanů. Komu se povede lépe?

Tipy bookmakera

Kategorie Alias Název Výsledek Kurz
Počet gólů - Kometa Brno - Litvínov 4,5 - 1.90
Dá gól (včetně prodloužení) - Kom-Lit: Trávníček M. ano 5.50

Tiket pin-off pin-off

Buďte s námi v kontaktu

volejte na tel. čísla
277 277 900

Vážení klienti,

v rámci zkvalitňování poskytovaných služeb budou naše služby v noci z pondělí 14.9. na úterý 15.9. od 3:00 do 5:00 nedostupné.

Děkujeme za pochopení.

Tým Victoria-Tip