Bolívie - Peru: outsider nabízí šanci hrát o medaile

25.6.201

Čtvrtfinále letošního ročníku Copy América nabízí Peruáncům docela slušnou šanci zahrát si o medaile. Vývoj šampionátu jim totiž do cesty postavil outsidera, s nímž se nepočítalo, Bolívie je největším překvapením letošního turnaje.

Bolívie

+ nemají co ztratit, euforie z postupu

- tým bez hvězd, který v posledních dvou zápasech dostal sedm gólů

Peru

+ zkušené mužstvo, které trápilo všechny soupeře

- malá produktivita, v útoku stárnoucí hvězdy

Jako by Bolívie chtěla ve svém posledním zápase základní skupiny ukázat, že prognózy o outsiderovi turnaje se zakládají na pravdě. V duelu s domácím Chile totiž prohrála 0:5, a když se k tomu přidají dva inkasované góly z druhého poločasu zápasu s Ekvádorem, vychází z toho na tři poločasy nelichotivý průměr obdržených gólů. Jenomže i to Bolívii k postupu do čtvrtfinále stačilo.

Nad Ekvádorem totiž 3:2 vyhrála a byla to na jihoamerickém šampionátu první výhra po 18 letech. Ve spojení s bezgólovou remízou s Mexikem jí to posunulo do zápasu, v němž vyzve Peru. Soupeř je směsí borců z nepříliš kvalitní tamní ligy a několika útočných hvězd z Evropy, jenomže Pizzaro, Guerrero a Farfán už nepatří k nejmladším.

Peru na turnaji dlouho drželo pod krkem Brazílii a postup mu zajistila hlavně výhra nad Venezuelou. V duelu s Bolívií je jasným favoritem, ale pozor, čtyři poslední vzájemné duely obou týmů - od roku 2011 - skončily nerozhodně!