Bohemians 1905 – Brno: remíza v prvním poločase

10.11.201

Souboj dvou celků, které nutně potřebují zvítězit, uvidí vršovický Ďolíček, kde domácí Bohemians 1905 hostí v dohrávce 14. kola Brno. Oba soupeři se herně trápí a dlouho čekají na vítězství, první poločas bude vyrovnaný.

Výkony Klokanů v letošní sezoně kopírují sinusoidu. Po špatném startu, kdy prohráli tři z úvodních čtyř duelů, se výrazně zvedli a začali pravidelně bodovat. Po skončení poslední reprezentační pauzy ale znovu zabředli do mizérie a třikrát po sobě prohráli, v Teplicích a doma s Libercem navíc selhali v defenzívě a pokaždé inkasovali čtyři góly. V zatím posledním duelu v Mladé Boleslavi ale i přes prohru 0:1 předvedli zlepšený výkon, na kterém mohou stavět. Znovu však selhali v šancích, proti Zbrojovce musí zpřesnit mušku! Hosté jsou na tom ještě hůř než domácí, nebodovali v posledních pěti duelech a probudit je z letargie zatím nedokázala ani hrozba finančního postihu od vedení, v minulém kole podlehli Slovácku 0:1. Proti Bohemians 1905 se do sestavy Zbrojovky vrátí kapitán Pavel Zavadil, jehož kreativita Brnu v Uherském Hradišti hodně chyběla. Bilance vzájemných zápasů vyznívá lépe pro Brno, které s Bohemkou devětkrát vyhrálo, sedmkrát remizovalo a šestkrát prohrálo. Poslední duel se odehrál před rokem na podzim v Ďolíčku, kdy oba soupeři vstřelili po gólu. A fanoušci znovu mohou očekávat vyrovnanou bitvu, oběma soupeřům jde o hodně a potřebují ukončit sérii neúspěchů. První poločas by mohl skončit plichtou.