Články

Bochum – Mnichov 1860: lídr uhájí náskok
article image

29.8.2015

Ve čtyřech kolech nového ročníku ještě nezaváhali a v dohrávce můžou Freiburgu opět odskočit na tři body. Hostující „Lvi“ jsou bezzubí a zřejmě je opět čekají záchranářské starosti. Pro borce Vfl by to měla být jasná záležitost.

Po čtyřletém účinkování v nejvyšší soutěži spadli fotbalisté Bochumi do 2. ligy a dalších pět sezon se jim o návratu do 1. bundesligy mohlo jen zdát. Ale vstup do aktuálního ročníku se jim vydařil nadmíru a ve věrných fanoušcích probudil novu naději. Vždyť ve všech čtyřech úvodních kolech jejich miláčci vyhráli a to dokonce i v Paderbornu a ve Freiburgu, tedy v klubech, kde ještě v minulé sezoně kopali o patro výš! Obrana Vfl inkasovala jen dvakrát, což je nejméně v soutěži, a tak svěřencům kouče Gertjana Verbeeka stačilo devět gólových tref na vedoucí místo v tabulce. Jako jediní jsou zatím bez ztráty bodu.

Bude tato bilance platit i po pondělní dohrávce 5. kola?  Je to víc než pravděpodobné, protože Mnichované už jen vzpomínají na dávnou slavnou minulost, kdy v roce 1965 dokonce získali svůj jediný mistrovský titul. Jenže klubová přítomnost je mnohem chudší a „Lvi“ se udrželi v 2. Bundeslize pouze díky obratu v domácí barážové odvetě s třetiligovým Kielem završené vítězným gólem v 91. minutě! V novém ročníku po dvou porážkách alespoň dvakrát plichtili, ale v Bochumi pro ně budou viset body příliš vysoko!

Tiket pin-off pin-off

Buďte s námi v kontaktu

volejte na tel. čísla
277 277 900

Vážení klienti,

v rámci zkvalitňování poskytovaných služeb budou naše služby v noci z pondělí 14.9. na úterý 15.9. od 3:00 do 5:00 nedostupné.

Děkujeme za pochopení.

Tým Victoria-Tip