Betis – Jablonec: branky padnou na obou stranách

29.8.201

Postup mají v nedohlednu, ovšem touží zopakovat skvělý výkon z duelu v Jablonci, v němž borci Betisu vyhráli pouze zásluhou štěstí a bídné koncovky Severočechů. V Seville se gólově prosadí oba týmy.

V prvním klání o postup do základní skupiny Evropské ligy se ukázalo, jak hodně Jablonci chybí kanonýr Lafata, který nyní už střílí góly v dresu Sparty. Po remízovém prvním poločase totiž v tom druhém vypadl favorizovaný španělský celek z role a domácí jej jasným způsobem přehráli. Jenže to zakončení… Čtyři minuty před koncem pak Cedric zařídil Betisu vítězství 2:1 a do odvety v Seville příjemný náskok. Vzhledem k průběhu úvodního mače však hráči Baumitu nejedou do odvety předem poraženi a pokusí se o fotbalový zázrak. Jejich naději posiluje fakt, že v této sezoně skórovali v devíti z deseti soutěžních zápasů. Tentokrát potřebují gólmana Saru překonat alespoň dvakrát. Generálku zvládli Severočeši vítězně, když v domácí lize jasně v Olomouci přehrávali domácí Sigmu, ovšem opět zásluhou malé produktivity si do Jablonce odvezli výhru pouze 1:0. Betis po nadějném výkonu na Realu Madrid prohrál v domácí lize i podruhé výsledkem 1:2, jenže tentokrát doma s Celtou Vigo, která byla v minulé sezoně ráda za záchranu v La Lize… V Seville by se měli trefit střelci obou týmů.