Besiktas – Galatasaray: úvod derby bude vyrovnaný

2.1.2015

Istanbul bude na nohou, své síly totiž změří tamní velcí rivalové a konkurenti z čela tabulky Besiktas a Galatasaray! Hosté ztrácí na domácí lídry tři body a výhrou by se na ně dotáhli, první poločas ale bude hodně vyrovnaný.

Loni ukořistil turecký titul třetí z istanbulské party Fenerbahce, letos za jeho ziskem nejlépe vyrazil Besiktas, jenž se usadil na čele tabulky. Náskok před oběma městskými konkurenty ale má minimální, porážka v derby s Galatasaray by jej mohla stát první místo. Před důležitým a ostře sledovaným duelem Sivok a spol. nabrali sebevědomí, když od devátého kola sedmkrát v řadě zvítězili, v minulém utkání triumfovali 2:1 v Konyasporu. A pořádnou porci sebedůvěry budou potřebovat – v posledních osmi vzájemných duelech Galatasaray nedokázali porazit a ze zisku jeho skalpu se naposledy radovali před téměř čtyřmi roky! Letos však věří, že smůlu prolomí a konečně zvítězí. Tým mají zkušený, velmi dobře brání a daří se jim v ofenzívě, kterou táhne obávaný kanonýr Demba Ba s vydatnou podporou záložníků Töreho, Sosy či Özyakupa. Galatasaray vstřelil jen o jednu branku méně než domácí a také disponuje borci, kteří umí rozvlnit síť (Yilmaz, Bulut, Sneijder). V obraně je však zranitelnější než Besiktas a na to si jistě dá v derby velký pozor. Vyhecovaný duel tak bude hodně vyrovnaný, především v počátku budou oba soupeři opatrnější a nebudou chtít udělat chybu. První poločas by mohl skončit plichtou.