Berdych – Nadal: český borec získá jen set

26.1.201

Sebevědomě prosvištěl do čtvrtfinále Australian Open, jenže teď čeká tenistu Tomáše Berdycha fenomenální Rafael Nadal. A přestože český borec hraje skvěle, ze Španěla už má komplex a zvládne na něj uhrát nejvýš set.

Skoro to vypadá na životní formu, vždyť Berdych ve čtyřech zápasech neztratil ani set! „V Austrálii prostě hraji rád, líbí se mi tady. A letos se cítím vážně skvěle,“ pochvaloval si po osmifinálové výhře nad domácím Tomicem 6:2, 7:6, 6:2. Zato Nadal po vleklých zdravotních problémech ještě zdaleka není v top formě a ve 2. kole stál sužován žaludečními problémy na pokraji vyřazení s Američanem Smyczekem. „Moc se na něj těším, jsem teď v nejlepší možné pozici,“ cítí šanci Berdych.

Jenže pozor na optimismus, na Nadala to neumí. Naposledy jej porazil před devíti lety v Madridu, od té doby s ním prohrál 17krát v řadě plus jeden zápas vzdal bez boje! Na Španělovy levoruké »zatáčky« zkrátka nemá protizbraň a že by ho fyzicky uštval, s tím se asi moc počítat nedá. Očekává se hodně vyrovnaný boj, pokud bude českému hráči fungovat podání, klidně může jeden dva sety vyhrát. Ale porazit Nadala na grandslamu, kde se hraje na tři vítězné sady? To asi sotva...

Přesný výsledek - Berdych T. - Nadal R. 1:3 3.80