Berdych – Hewitt: první set pro Australana

25.8.2014

Forma mu odešla, navíc jej na úvod čeká nepříjemný protivník. Tenista Tomáš Berdych bude mít co dělat, aby v 1. kole US Open přetlačil Australana Hewitta. Český borec není v pohodě a minimálně o první set přijde.

Od čtvrtfinálového výprasku s Gulbisem na antukovém French Open to není ono. Ve Wimbledonu vyhrál Berdych jen dva zápasy, pak si dal na měsíc pauzu a vyčistil si hlavu u moře. Jenže po návratu na americké betony znovu žádná sláva – pouze dva vyhrané zápasy na třech turnajích! K tomu se navíc přidaly bolesti kyčlí, zad a ramene, které údajně měly na svědomí špatné vložky do bot. Před startem US Open je sice český hráč už fit, ale herně si moc věřit nemůže. Navíc mu nepřál ani los, vždyť Hewitt je bývalou světovou jedničkou i vítězem z New Yorku! Pravda, na své slavné časy už jen vzpomíná, s Berdychem koneckonců oba vzájemné zápasy prohrál. Jenže Australan je stále obrovský bojovník, který se dovede vyhecovat. „S ním je to vždycky dřina. Ale když mám těžkého soupeře, tak je to vždycky lepší,“ doufal favorizovaný Čech. Sebevědomí ovšem moc vysoké nemá, což by se mělo projevit zejména v úvodu utkání. Proč si tedy nevsadit na Hewittovu výhru v prvním setu?