Benfica – Bayern: první půle jen oťukávací

12.4.2016 V Německu inkasovali jen jednou a zachovali si naději na postup do semifinále. Fotbalisté Benfiky tím ovšem giganta z Bayernu také vystrašili, takže odveta bude alespoň zpočátku hodně opatrná.

Gól po minutce zápasu, pak už do konce nic. Tohle se nečekalo. Podle mnohých měl Bayern protivníka doma zválcovat a do Lisabonu jet k odvetě už jen z formality. Jenže vše je jinak, mnichovský gigant se musí třást o postup! Benfica se ukázala jako tvrdý oříšek k rozlousknutí a v domácím prostředí bude ještě nebezpečnější. S čím se vytasí Bayern? Určitě s opatrnou hrou a taktickým držením míče, nikam spěchat nebude. Domácí si pro změnu budou opakovat, že případný inkasovaný gól by je definitivně pohřbil, a tak zejména první půli budou hrát hodně zezadu a hlavně hlídat hvězdy protivníka. Bude to velké čekání na úvodní gól, které se může dost protáhnout. A tak remízový první poločas se jeví být poměrně reálnou eventualitou.