Články

Belgie – Česko: zařídí si postup?
article image

9.9.201

Jde o hodně. Vítěz bude mít už jistý postup ze skupiny na ME a zajistí si i lepší pozici pro osmifinále. Čeští basketbalisté po dvou výhrách padli s Lotyšskem, Belgičané mají stejnou bilanci dvou vítězství a jedné porážky.

Případný triumf v předposledním utkání skupiny D v Rize udrží českému výběru ještě šanci bojovat o první dvě místa ve skupině, která by zaručovala přijatelnějšího soupeře pro osmifinále. To už má teoreticky jisté, pokud Estonsko v posledních dvou zápasech výrazně nepřekvapí. Češi by se však rádi po postupu do Lille vyhnuli silným celkům Řecka a Chorvatska, k čemuž potřebují postoupit z prvních dvou míst.

Tento cíl si po výhrách nad Estonskem a Ukrajinou zkomplikovali pondělní porážkou 65:72 s domácím Lotyšskem. Svěřenci trenéra Ronena Ginzburga přitom podali výkon, který by na soupeře stačil, ale vůbec jim nešla střelba z dálky.

Belgie se v posledních letech snaží prodrat mezi evropskou elitu. Před dvěma roky byla devátá a letos si dělá zálusk na postup do čtvrtfinále. Svou sílu ukázala i těsnou výhrou nad obhájci stříbra z Litvy, o které současně s klaksonem rozhodl Matt Lojeski, největší hvězda belgického výběru. Právě na amerického rodáka a oporu Olympiakosu Pireus si bude muset dát český tým největší pozor. Nepříjemná bude i běhavá obrana Belgie, Češi by naopak mohli využít toho, že soupeř nemá velkou sílu pod košem.

Češi dosud vyhráli pět ze šesti zápasů s Belgií včetně dvou soutěžních duelů v kvalifikaci o ME 2007. Prohráli jen před dvěma roky v přípravě. Hned druhý den ale o 15 bodů vyhráli.

Tipy bookmakera

Kategorie Alias Název Výsledek Kurz
Vítěz zápasu - Belgie - Česko 2 1.72

Tiket pin-off pin-off

Buďte s námi v kontaktu

volejte na tel. čísla
277 277 900

Vážení klienti,

v rámci zkvalitňování poskytovaných služeb budou naše služby v noci z pondělí 14.9. na úterý 15.9. od 3:00 do 5:00 nedostupné.

Děkujeme za pochopení.

Tým Victoria-Tip