Belgie – Česko: gólově hubená bude i odveta

5.9.2016

Už mohou slavit postup! Česká fotbalová lvíčata do 21 let sehrají v Belgii předposlední utkání evropské kvalifikace a stejně jako v prvním duelu moc gólů nepadne.

Karty jsou rozdány jasně. Pokud svěřenci kouče Lavičky v Lovani zvítězí, zajistí si přímý postup na Euro 2017 v Polsku ještě před závěrečným říjnovým domácím duelem s Moldavskem. A to je pořádné lákadlo! Lvíčata jsou ve velké pohodě, ve čtvrtek vyhrála v Černé Hoře hladce 3:0, když všechny branky dala už v úvodních 16 minutách. Tabulku vedou bez porážky o pět bodů právě před Belgií, která má zápas k dobru. První vzájemné měření sil loni v listopadu vyhrál český tým 1:0 a odstartoval tím sérii pěti kvalifikačních vítězství. Belgičané naopak poté ještě podlehli Černé Hoře a naposledy měli velké problémy i na Maltě, kde o výhře 3:2 rozhodli až v poslední minutě. Je jasné, že k zápasu přistoupí opatrně, jenže ani hosté se nikam nemusejí hnát, i remíza by jim náramně seděla. Moc gólů v tomto duelu nejspíš nepadne.