Články

Bayern – Porto: odvrátí favorit hrozbu vyřazení?
article image

18.4.201

Šokem skončilo úvodní čtvrtfinále Ligy mistrů v Portu, domácí outsider třikrát pokořil hvězdný Bayern Mnichov a výrazně zamíchal postupovými kartami! Bavorský gigant je ale nesmírně silný, překoná deficit a vybojuje postup?

Porto

+ forma, rychlost, aktivita, snajpr Martínez, náskok z prvního duelu

- nedostatek zkušeností, venku není tolik dominantní 

Bayern

+ hvězdné individuality, kombinace, technika, zkušenosti

- zranění klíčových opor, individuální chyby, obrana si občas vybere slabší chvilku

 

Na čtvrtfinálový los jistě nežehrali, Porto se nezdálo být nepřekonatelnou překážkou. Navíc dvojzápas s portugalským sokem začínali venku, což je v pohárech vždy výhoda. Jenže borci Bayernu Mnichov určitě nepočítali s tím, že se z Estádio do Dragão budou vracet jako zpráskaní psi! „Draci“ kouče Lopeteguiho, jenž kdysi se svým protějškem na lavičce Bayernu Guardiolou hrával v Barceloně, totiž hvězdného protivníka dokonale zaskočili, bez slitování potrestali každou jeho chybu a po triumfu 3:1 mají blízko k tomu, aby jej poslali z kola ven.      

Bayern: kolaps defenzívy

Předloni Ligu mistrů ovládli, loni v semifinále padli s Realem a letos mohou skončit ještě o kolo dřív. Stejně jako v minulé sezoně fotbalisté Bayernu narazili na soupeře, jenž je rychlostně skvěle vybaven, nebojí se napadat a zaútočit, a znovu se defenzivně sesypali. První branku inkasovali po chybě Xabiho Alonsa, jemuž sebral míč důrazný Jackson Martínez a pelášil sám na gólmana Neuera, jenž jej podrazil a z následné penalty rozvlnil síť Quaresma. Stejný hráč pak při napadání obral o míč Danteho a neomylně zakončil samostatný únik. Třetí inkasovaný gól pak jde na vrub chybě stopera Boatenga, kterou využil kapitán domácích Martínez. Jediným pozitivem nepodařeného zápasu tak pro Bayern byla branka z kopačky Thiaga, která nakonec může celý dvojzápas rozhodnout! Díky ní bavorskému gigantovi k postupu stačí zvítězit doma 2:0 a uhrát takový výsledek je jistě v jeho silách, vždyť v osmifinále doma roznesl Šachťar Doněck 7:0!

Porto: aktivitou k úspěchu

„Draci“ nastoupili na Bayern s očekávanou taktikou, důsledně bránili a číhali na brejky, ovšem ve vhodných momentech se nebáli vsadit na důrazný presink, čímž dostávali beky německého velkoklubu pod velký tlak. To se jim také vyplatilo a favorita pokořili hned třemi zásahy. „Chtěli jsme vytvářet tlak na jejich obranu, to nám poradil trenér. A vyplatilo se to,“ radoval se po utkání obránce Porta Bruno Martins Indi. Záložníci Brahimi a Quaresma dělali svou rychlostí a technikou defenzívě Bayernu velké problémy, pro odvetu by měl být k dispozici také Tello, jenž je podobným „letcem“ a také on by se měl být schopen individuálně se prosadit. Na hrotu pak válel uzdravený Jackson Martinez, jenž vybojoval penaltu a také třetí brankovou dokonal popravu bavorského soupeře.           

Hvězdy budou chybět

Čtvrtfinálová série ale ještě rozhodnutá zdaleka není, v Allianz Aréně se Bayern jistě nadechne k velké stíhací jízdě a borci Porta tak v Mnichově prožijí hodně horký a dlouhý večer. Kvalita bundesligového šampiona je nezpochybnitelná, v jeho týmu je plno zkušených borců, kteří hýří sebevědomím a umí otáčet zápasy. Kouč Guardiola však nebude moci nasadit do boje všechny opory, klíčoví záložníci Robben s Ribérym se nejspíše nestihnout uzdravit, mimo hru jsou také Alaba, Martinez či Benatia. Ani Porto nebude kompletní, karetní trest nedovolí nastoupit Danilovi se Sandrem. Dotáhne do úspěšného konce šokující postup? Nebo se mnichovský válec vzchopí a do semifinále nakonec nakoukne?

Tiket pin-off pin-off

Buďte s námi v kontaktu

volejte na tel. čísla
277 277 900

Vážení klienti,

v rámci zkvalitňování poskytovaných služeb budou naše služby v noci z pondělí 14.9. na úterý 15.9. od 3:00 do 5:00 nedostupné.

Děkujeme za pochopení.

Tým Victoria-Tip