Bayern – M’gladbach: jasná výhra mistra!

9.8.201

V přípravě válel a na počkání rozdával gólové příděly, bitvu o Superpohár ale nezvládl a podlehl Dortmundu 2:4. Vstup do ligy však Bayern bude mít hodně silný, a to od prvních minut!

Loni vládl bundeslize (29–4–1) i Lize mistrů a letos Bayern hodlá svou dominanci prodloužit! Z lavičky bude německého šampiona nově koučovat španělský stratég Pepe Guardiola, jenž nedávno vytvořil nepřemožitelný tým z katalánské Barcelony. Svou trenérskou misi v Mnichově zahájil výtečně, v přípravných zápasech Bayern bavorský gigant dominoval a rozdrtil každého, kdo se mu postavil do cesty. S výjimkou Dortmundu, jemuž v boji o Superpohár podlehl 2:4. To ale nenastoupila nejsilnější sestava… Bayern přes léto posílili hvězdní záložníci Götze s Thiagem a nic jiného než spanilá jízda za titulem se od něj nečeká. Hosté loni v lize skončili osmí a na hvězdného protivníka umí zahrát, při posledních třech návštěvách Mnichova ani jednou neprohráli a v předloňské sezoně si dokonce z Allianz Arény odvezli triumf 1:0. Tentokrát ale na natěšený domácí výběr, který od první minuty půjde za vítězstvím, stačit nebudou. Bayern vyhraje první poločas i celý zápas.