Články

Bayern – Dortmund: bitva gigantů o finále!
article image

28.4.201

Předčasné finále německého poháru! To si však nakonec zahraje jenom jeden ze slavných velkoklubů, Bayern s Dortmundem totiž na sebe narazí už v semifinále. Ovládne klání v Allianz Aréně domácí favorit?

Bayern

+ forma, hvězdné individuality, sebedůvěra

- po zisku titulu může přijít polevení

Dortmund

+ role outsidera, rychlé protiútoky

- na Bayern se mu letos nedaří, obrana chybuje

 

Zatímco pro bavorský mančaft by vítězství znamenalo posílení naděje na zisk treble, dortmundská Borussia se v domácím poháru pokusí zachránit nepovedenou sezonu, v níž se dokonce strachovala o záchranu! Úspěšný trenér Jürgen Klopp navíc může završit své angažmá ve vestfálském mančaftu, který v létě opustí, ziskem cenné trofeje. Odklidit v semifinále z cesty Bayern, kterému loni ve finále německého poháru Dortmund podlehl 0:2, ale nebude nic jednoduchého! Mnichovský velkoklub ovládl oba letošní vzájemné duely v bundeslize (2:1, 1:0) a především v domácím prostředí umí protivníky zdecimovat, o čemž se například ve vyřazovací fázi Ligy mistrů přesvědčily Šachťar Doněck (0:7) či Porto (1:6). I bez svých největších hvězd Robbena (možná už bude na lavičce) s Ribérym, kteří kvůli zdravotním trablům delší dobu absentují, bavorská mašina trenérského mága Pepa Guardioly válí a na rivaly z Dortmundu se jistě dobře nachystá. O víkendu se sice proti berlínské Herthě příliš nevytáhla, těsná výhra 1:0, kterou trefil Schweinsteiger deset minut před koncem, jí ale nakonec stačila k zisku bundesligového titulu. Borussia naopak bez potíží rozebrala Frankfurt (2:0) a před těžkým duelem v Mnichově si zvedla sebevědomí. Rychlíci Reus, Aubameyang, Kagawa či Blaszczykowski by svými bleskovými kontry mohli dělat defenzívě Bayernu problémy, dotáhnou Borussii do finále?

Tipy bookmakera

Kategorie Alias Název Výsledek Kurz
Oba týmy dají gól - Bayern - Dortmund ano 1.91
Dá gól (včetně prodloužení) - Bay-Dor: Lewandowski R. ano 2.00

Tiket pin-off pin-off

Buďte s námi v kontaktu

volejte na tel. čísla
277 277 900

Vážení klienti,

v rámci zkvalitňování poskytovaných služeb budou naše služby v noci z pondělí 14.9. na úterý 15.9. od 3:00 do 5:00 nedostupné.

Děkujeme za pochopení.

Tým Victoria-Tip