Basilej – Liverpool: úvodní poločas nerozhodne

30.9.2014

Švýcarský šampion utrpěl v prvním duelu Ligy mistrů pořádnou lekci od úřadujících šampionů z Realu Madrid (1:5) a ani proti Liverpoolu jej nečeká snadný zápas. Anglického favorita ale potrápí, první poločas skončí plichtou.

S odchodem nejlepšího střelce loňského ročníku Premier League Luise Suáreze se Liverpool ještě pořádně nevypořádal a herně nedominuje tolik, jak by se na úřadujícího anglického vicemistra slušelo. Z šesti ligových duelů vytěžil Liverpool jen sedm bodů a ani v prvním klání v Lize mistrů příliš nepřesvědčil, bulharský Ludogorets porazil 2:1 až díky brance kapitána Gerrarda z penalty v nastavení! První gól do sítě Razgradu vstřelil Mario Balotelli, jenž přišel z AC Milán a měl by uruguayského snajpra v sestavě Reds nahradit. Kontroverzní Ital se ale s novými spoluhráči i odlišným herním systémem stále sžívá a zatím nenaplňuje vysoká očekávání klubu i jeho fanoušků. Hra Reds směrem dopředu tak zatím skřípe a toho bude chtít Basilej využít. Po výprasku od Realu Madrid si švýcarský mistr pokusí zlepšit reputaci ziskem liverpoolského skalpu. Celek kouče Paula Sousy toho v pohárové Evropě odehrál spoustu a slavného protivníka se nezalekne, vždyť loni v Lize mistrů dokázal dvakrát porazit londýnskou Chelsea (2:1, 1:0) a v nedávné minulosti si dokázal poradit i s Manchesterem United! V domácím prostředí je tradičně silný, utkání bude v prvním poločase hodně vyrovnané.