Články

Austrálie – Nizozemsko: Robben a spol. vyhrají v handicapu

18.6.201

Kdo viděl úvodní představení Nizozemců na MS, má jasno: Australané dostanou pořádný výprask. „Protinožci“ sice při prohře s Chile sahali po bodu a Robben a spol. na ně nebudou tak nažhavení jako na Španěly, ale zvítězí s přehledem.

Tak tohle byla odveta se vším všudy. Před čtyřmi lety se Nizozemci po finálové prohře 0:1 museli dívat na to, jak Španělé slaví svůj první titul mistrů světa, zatímco oni na něj stále čekají. Nyní jim to v zahajovacím zápase skupiny B brazilského šampionátu vrátili i s úroky, když výkon ve druhé půli byl z říše fotbalových snů. To co předváděli především Robben a van Persie bylo chvílemi až neskutečné. Nizozemcům, kteří po penaltě prohrávali, pomohlo nádherné van Persieho vyrovnání v závěru úvodní půle a po přestávce obhájce titulu potupili 5:1. A mohli jim dát ještě větší příděl.

Kolik nedůvěry a slov o tom, že jsou outsideři, si museli Australané vyslechnout a pak trápili jasného favorita. Je ale pravda, že souboj s Chile pro ně začal přesně podle předpovědí škarohlídů. Už za necelých čtrnáct minut totiž Australané prohrávali 0:2 a jejich hra v obraně připomínala spíše chaos. Jenomže deset minut před poločasem Cahill hlavou snížil a druhá půle už byla o něčem jiném. Outsider hru zjednodušil a několikrát se dostal do šance, Cahill dokonce vyrovnal, ale z ofsajdu. Propadák to určitě nebyl, jenže nyní je čeká soupeř ještě většího „kalibru“.

Kouč Louis van Gaal naordinoval svým svěřencům těsně před MS nový systém 5-3-2, v němž mají nizozemské útočné klenoty Robin van Persie a Arjen Robben plno volnosti, a jak to dopadlo se Španěly, každý ví. Australané se budou chtít vyhnout debaklu, ale minimálně o dva góly prohrají.

Handicap - Austrálie - Nizozemsko 1:0 2 1.72