Atlétiko po roce ve finále LM!

3.5.2016 Parta bojovníků Diega Simeoneho zopakovala předloňský úspěch, když se opět prokousala do finále Ligy mistrů! V mnichovské Allianz Aréně přestála velký tlak Bayernu a navzdory prohře 1:2 si tak opět zahraje o slavný ušatý pohár…

Žádný ze soupeřů nechtěl na madridský mančaft v play off Ligy mistrů narazit, Rojiblancos jsou pro svůj nepříjemný, ale nadmíru efektivní styl hry pro většinu protivníků noční můrou. Urputná defenzíva, agresivita, skvělá taktická připravenost či smrtící brejky, to jsou zbraně, kterými Atlétiko drtí konkurenci. A nadmíru efektivně, vždyť po Barceloně nyní poslalo z kola ven také druhého největšího favorita na celkové vítězství – mnichovský Bayern. Do bavorské metropole si Atlétiko přivezlo triumf 1:0 z domácího klání, po půlhodině však jeho náskok umazal trefou z přímého kopu Alonso a začínalo se od znovu. Domácí dokonce mohli jít v 34. minutě do dvoubrankového náskoku, ovšem Müller neproměnil penaltu! Krátce po změně stran pak Atlétiko udeřilo z brejku a branka Griezmanna postavila Bayern před těžký úkol – k postupu do finále musel přidat ještě další dva góly. To se mu nepodařilo, ačkoliv Lewandowski v 74. minutě hlavičkou vykřesal domácím naději. Madridští už ale ve zbytku klání neinkasovali a mohli i vyrovnat, jenže Torres při pokutovém kopu také selhal. Mrzet jej to však nemusí, Atlétiko je ve finále!