Atlético Madrid – Barcelona: rozhodne se až po přestávce

9.4.201

Rivalové soupeřící o španělský titul si to nyní rozdají v odvetném čtvrtfinálovém duelu Ligy mistrů a jeden z nich půjde z kola ven! Po remíze 1:1 z Camp Nou mají do semifinále blíž domácí, jenže Messi a spol. berou jen výhru!

Jejich vzájemné duely bývají nesmírně vyrovnané. Na startu letošního sezony si to spolu rozdali v Superpoháru a borci Barcelony triumfovali díky brance vstřelené na hřišti soupeře (0:0,1:1), také dosud jediné střetnutí ve španělské lize skončilo plichtou (0:0). Jinak tedy nemohlo dopadnout ani první čtvrtfinálové klání v Lize mistrů, konečná remíza 1:1 díky vstřelené brance venku hraje více do karet Atléticu. Celek z Madridu na Camp Nou výtečně bránil a zásluhou parádní trefy Diega se dokonce krátce po zahájení druhého poločasu ujal vedení, poté však Barca přidala na obrátkách a po spolupráci Iniesty a zakončujícího Neymara vyrovnala. V odvetě se Katalánci budou muset více tlačit do útoku, bezbranková plichta by dál poslala jejich soka. Zároveň si ale musí hlídat rychlé brejky, kterými bude Atlético zlobit! V jeho dresu asi nenastoupí útočník Diego Costa, jenž ze souboje na Camp Nou odkulhal už v prvním poločase, to je pro domácí ofenzívu výrazné oslabení. Na vlastním hřišti je ale Atlético tradičně velmi silné, v evropských pohárech tam vyhrálo 16 z posledních sedmnáctí utkání a v La Lize má před svými fanoušky parádní bilanci 14-3-0 při skóre 46:9. Barcelonu v čele s Messim tak čeká velice těžký duel, jenž opět bude hodně vyrovnaný. První poločas by mohl skončit remízou.