AS Řím – Atalanta: drtivý nástup Římanů

27.11.2015

V týdnu utrpěli šestigólovou lekci od Barcelony, omluvit se fanouškům za výprask zkusí borci AS Řím v ligovém klání s Atalantou. Na vlastním hřišti se jim v letošní sezoně daří a mívají podařené vstupy do zápasů, vyhrají už první půli.

Pořádný výprask si z Barcelony odvezli borci AS Řím, navzdory porážce 1:6 se ale udrželi na druhé postupové příčce skupiny E. V italské Serii A se nyní pokusí výprask odčinit! Výhra by je navíc udržela v kontaktu s konkurenty v boji o titul, ze čtvrté příčky ztrácí na vedoucí Inter jenom tři body. Svěřenci francouzského kouče Garcii praktikují ofenzivní fotbal a vstřelili ze všech týmů soutěže nejvíce branek (29), daří se hlavně rychlému Gervinhovi (6 branek), důraznému Džekovi (3) či Pjaničovi (6), který umí udeřit ze standardních situací. Především na domácím hřišti jsou Římani nebezpeční (bilance 5-1-0, skóre 17:6) a mívají tam drtivé nástupy do utkání, jenom v jednom se jim nepodařilo během prvního poločasu skórovat. Také na Atalantu vletí a od prvních minut budou diktovat tempo hry. Mančaft z Bergama venku nezáří, v sedmi duelech jen třikrát skóroval a čtyřikrát prohrál. Tlaku domácích neodolá, prohraje už první poločas!