Články

Arsenal – Monako: kanonáda v Londýně?
article image

24.2.2015

Parta kouče Arsene Wengera se po nepovedeném vstupu do sezony zmátořila a baví fanoušky ofenzivním fotbalem, ovšem v osmifinále Ligy mistrů ji čeká soupeř, jenž téměř neinkasuje. Dokáže obranu Monaka rozebrat?

Arsenal

+ kreativita, technická vyspělost, kombinace

- chybující defenzíva, občas chybí přímočarost

Monako

+ pevná obrana, bojovnost, zkušené opory

- mládí postrádá zkušenosti, špatná produktivita 

 

Borci londýnského celku pravidelně žehrali na nepříznivý los, vždyť v posledních čtyřech sezonách jim v osmifinále vystavily stopku Barcelona, AC Milán a dvakrát Bayern Mnichov! Letos si konečně mohli oddechnout, celek z Monaka rozhodně nedosahuje kvalit výše jmenovaných evropských gigantů. Přesto jej nesmí Rosický a spol. podcenit, snadných soupeřů v play off Ligy mistrů prostě není!  

 

Arsenal: vzadu fuj, vpředu huj

Především pro kouče domácích Arsene Wengera půjde o prestižní duel, právě Monako vedl sedm let, v roce 1988 s ním vybojoval francouzský titul a ke knížecímu klubu jej pojí vřelý vztah. Ten však nyní půjde stranou, Arsenal už musí prolomit osmifinálové prokletí!

Formu nemají Kanonýři vůbec špatnou, v posledních šesti duelech Premier League pětkrát triumfovali a 15x rozvlnili síť, k tomu se přes Hull, Brighton a Middlesbrough prokousali do čtvrtfinále prestižního FA Cupu. Ačkoliv stále nemají uzdravené všechny opory (Arteta, Debuchy, Ramsey) a především v defenzívě nejsou nejjistější, jejich záloha a útok přetékají kvalitou!

Z kreativity středopolařů Özila, Cazorly či Rosického těží ve skvělé formě hrající Giroud či rychlíci Sánchez, Walcott, Welbeck nebo Oxlade-Chamberlain. Obránce Monaka tak čeká v Londýně pořádně těžká prověrka jejich schopností…        

 

Monako: i bez hvězd to jde

Monako se teprve v roce 2013 vrátilo z druhé ligy mezi francouzskou klubovou elitu, nakoupilo posily a konečným druhým místem se probojovalo do Ligy mistrů, v níž si naposledy zahrálo před devíti roky. V létě sice Stade Louise II opustily některé výrazné ofenzivní opory (Falcao, James Rodriguez, Riviere), i bez nich však finalista Champions League z roku 2004 dokázal ovládnout základní skupinu C a do play off postoupil z prvního místa.

 

Totální defenzívou k úspěchu i v Londýně?

Jeho mix zkušeností (Berbatov, Carvalho, Moutinho, Toulalan) a dravého mládí (Bakayoko, Fabinho, Kurzawa, Kondogbia) předvádí pod trenérskou taktovkou Leonarda Jardima důrazný (ve skupině 94 faulů, 16 ŽK) a směrem dozadu zodpovědný fotbal, jenž je nepříjemný pro každého protivníka. Z šesti podzimních duelů ve skupině vyhrálo Monako tři a k tomu mu stačilo vstřelit jen čtyři branky, jenom jednou totiž inkasoval a svou totální defenzívou přivádělo soupeře k šílenství (47% držení míče, čtvrtý nejnižší počet přihrávek ze všech týmů – 1554). Také v Londýně zaleze do své obranné ulity a bude tvrdit muziku, dokážou se s tím Kanonýři vypořádat?

 

Na přesnou mušku kanonýra Sáncheze bude Arsenal hodně spoléhat:

Tiket pin-off pin-off

Buďte s námi v kontaktu

volejte na tel. čísla
277 277 900

Vážení klienti,

v rámci zkvalitňování poskytovaných služeb budou naše služby v noci z pondělí 14.9. na úterý 15.9. od 3:00 do 5:00 nedostupné.

Děkujeme za pochopení.

Tým Victoria-Tip