Arsenal – Chelsea: remíza v prvním poločase

29.10.201

Londýnské derby mezi Gunners a Blues okoření čtvrté kolo anglického Ligového poháru. Na Emirates Stadium si to rozdají aktuálně dva nejlepší týmy Premier League a velcí rivalové, očekává se vyhecovaná a vyrovnaná bitva!

Mírně navrch mají momentálně domácí, kteří vévodí anglické soutěži o dva body právě před Chelsea a třetím Liverpoolem. Svěřenci trenéra Wengera v posledních dvou měsících prohráli jenom jednou - v minulém týdnu s Dortmundem 1:2 v Lize mistrů. Na porážku ale zareagovali tím nejlepším možným způsobem, když následně v anglické lize vyhráli 2:0 na hřišti Crystal Palace a udrželi se na čele soutěže. Svými parádními ofenzivními výkony baví diváky, jejich nápadité útočné kombinace, které režíruje nově příchozí německý středopolař Özil, pak umí rozložit jakoukoliv obranu. Francouzský kouč Wenger dává v Ligovém poháru tradičně příležitost mladíkům a nyní tomu nebude jinak (Gnabry, Miyaichi, Eisfeld), fanouškům ovšem slíbil, že postaví celek, jenž bude proti Chelsea konkurenceschopný! Chelsea v úvodu sezony tolik nezářila, pod staronovým koučem Mourinhem ale výrazně zlepšila defenzívu a pyšní se jednou z nejkreativnějších záloh na Ostrovech (Hazard, Mata, Oscar, Lampard). V posledním utkání Blues porazili hvězdný Manchester City 2:1 díky gólu Torrese z posledních minuty a ukázali, že jsou schopni vyhrávat těžké duely. Arsenal v loňské sezoně dvakrát porazili 2:1, Kanonýři jim tak mají co oplácet. První poločas skončí plichtou.