Arsenal – Besiktas: rozhodne se po půli

26.8.2014

Kanonýři se po zisku Superpoháru herně trápí, což se ukázalo i při remíze 0:0 v Istanbulu. Besiktas ale musí bezpodmínečně porazit, jinak zůstanou bez Ligy mistrů. Hosté však budou bojovat, první poločas skončí plichtou.

Šestnáctkrát v řadě Arsenal nechyběl v Lize mistrů, letos ale bude mít co dělat, aby se mezi klubovou smetánku kontinentu probojoval. Turecký Besiktas vůbec není snadným soupeřem a favorita jistě pořádně potrápí. V domácím prostředí dokázal střelce anglického velkoklubu umlčet a při troše štěstí mohl k odvetě do Londýna cestovat s vítězstvím v kapse. Ovšem střelu Ba přímo z rozehrávky nakonec gólman Szczesny s vypjetím všech sil vytěsnil na břevno a někdejší kanonýr Newcastlu či Chelsea neuspěl v souboji s polským brankářem ani o pár minut později, kdy vychytal jeho pohotový volej. Besiktas si ale ani po bezbrankové plichtě nemusí zoufat, pokud se mu v Londýně podaří skórovat, do Ligy mistrů by jej posunula remíza 1:1 či jakákoliv vyšší. Arsenal se tak na Etihad Stadium nemůže vrhnout do bezhlavé ofenzívy, aby jako první neinkasoval. Navíc nehraje v nijak oslnivé formě, v ligové premiéře s Crystal Palace (2:1) a následně na hřišti Evertonu (2:2) jako první obdržel branku a musel pracně dohánět manko. A na vstřelení gólů se zatím vždy pořádně nadřel, souhra jeho záložní řady není úplně ideální a ani útočníci zatím neoplývají příliš dobrou formou. K tomu kouč Wenger nebude moct poslat do boje hroťáka Girouda, jenž se o víkendovém duelu s Toffees zranil. To je pro ofenzívu domácích velká ztráta! První poločas tak bude z obou stran spíše opatrnější, mohl by skončit plichtou.