Alkmaar – Astra: prosadí se oba

26.8.2015

Dvoubrankové vedení jim nestačilo a po porážce 2:3 tak musí doma zvítězit, jinak skončí před branami Evropské ligy. Fotbalisté Alkmaaru jsou ale doma silní a věří, že dvojzápas s Astrou Giorgiu otočí!

Takhle záživný první poločas fanoušci rumunské Astry asi nepamatují. Domácí sice rozehráli důležitou bitvu s Alkmaarem o postup do Evropské ligy mizerně a už po třinácti minutách prohrávali o dvě branky, čtyři minuty před pauzou ale srovnali na 2:2 a v třetí minutě nastavení dokonal jejich parádní obrat Dandea! Vedení 3:2 už si borci z Giurgiu nenechali vzít a zvítězili, dvě obdržené branky na vlastním hřišti ale nejsou výsledkem, s nímž by byli spokojeni. V odvetě v Nizozemsku tak budou hájit těsný náskok a udržet na uzdě nebezpečný Alkmaar nebude nic jednoduchého. S těžkými pohárovými duely ale má Astra spoustu zkušeností, loni se do základní skupiny EL prokousala přes Liberec či Lyon a letos už získala skalpy Inverness a slavného West Hamu! Za úspěchem ji táhnou góly forvarda Budescua (3) či záložníka Boldrina (2), obrana Alkmaaru se bude muset mít na pozoru. Astra je totiž venku hodně aktivní a nebude jen bránit, od začátku loňské sezony vstřelila v každém ze sedmi venkovních duelů EL alespoň jeden gól. Také třetí celek minulého ročníku nizozemské ligy ale disponuje velkou palebnou silou, oba soupeři se prosadí!