Články

Albánie – Švýcarsko: dlouhé čekání na gól
article image

10.6.2016

Sázka na obranu a bránění remízy. S takovou taktikou vstoupí fotbalisté Albánie do své premiéry na evropské scéně. Švýcaři se nemohou pochlubit velkou ofenzivní silou, v první půli gól nepadne.

Borce Albánie čeká historicky první zápas na mistrovství Evropy. V Lens může také navíc dojít k premiérovému bratrskému souboji na šampionátu, protože nováčka turnaje reprezentuje Taulant Xhaka a Švýcarsko jeho mladší sourozenec Granit. „Pro naši rodinu to bude hodně zvláštní zápas. Už jsme to doma probírali, hrát proti sobě je to poslední, co bychom si přáli,“ usmáli se oba bratři. Aby propojení obou celků před vzájemným zápasem nebylo málo, tak Švýcarsko má na soupisce hned pět hráčů s albánskými kořeny. Stejný počet albánských fotbalistů se narodil v zemi sobotního soupeře a další čtyři pod Alpami strávili značnou část dětství... Švýcaři jsou na tom ve vzájemných zápasech mnohem lépe, hájí dosavadní šestizápasovou sérii bez porážky. V poslední kvalifikaci na MS dvakrát těsně vyhráli 2:0 a 2:1. Kouzlo jejich zlaté generace už odeznívá a vyklízejí pozice, navíc na Euru ještě historicky nikdy nic nepředvedli. Nicméně tentokrát jim postup ze skupiny musí konečně vyjít. Albánci mohou kromě své skálopevné defenzívy spoléhat už jen na euforii a týmový duch. Bude to stačit? Každopádně hlavně v úvodu Švýcarům hodně znepříjemní život.

Albánie

+ Silný týmový duch, nezdolnost a poctivé plnění taktických pokynů italského stratéga De Biasiho
- Mizerná produktivita, nulové zkušenosti z velkých zápasů a horkokrevnost vedoucí k nedisciplinovanosti

Švýcarsko

+ Vyzrálý, ustálený kádr se silnou osou Lichtsteiner – Xhaka – Shaqiri
- Forma se v posledních měsících vytratila, slabší kreativita a podpora útoku

Předpokládané sestavy

Albánie: Berisha - Hysaj, Cana, Ajeti, Agolli – Kukeli - Xhaka, Cikalleshi, Abrashi - Lenjani, Gashi
Švýcarsko: Sommer - Lichtsteiner, Schär, Klose, Rodríguez - Behrami, Xhaka - Shaqiri, Džemaili, Mehmedi - Seferovič

Tipy bookmakera

Kategorie Alias Název Výsledek Kurz
1. poločas - přesný výsledek - Albánie - Švýcarsko 0:0 2.20

Tiket pin-off pin-off

Buďte s námi v kontaktu

volejte na tel. čísla
277 277 900

Vážení klienti,

v rámci zkvalitňování poskytovaných služeb budou naše služby v noci z pondělí 14.9. na úterý 15.9. od 3:00 do 5:00 nedostupné.

Děkujeme za pochopení.

Tým Victoria-Tip