Sázkařský blog

Inspirujte se analýzami vybraných utkání od opravdových sázkařů. Chcete i Vy přispět svojí analýzou? Pošlete ji na blog@victoriatip.cz. Ty nejlepší budou odměněny.

Blog

Extraliga, baráž: HC Energie Karlovy Vary - HC Dukla Jihlava

27.3.2016 Adik02

29.03.2016 18:00

KV Arena, kapacita: 6000 diváků

DOMÁCÍ: bylo již hodně dopředu známé, že právě jich se budou týkat boje o holé přežití. V extralize vyhráli pouze 16 zápasů z 52 možných, ve skupině play out získali pouhopouhý jeden bod za prohru v prodloužení v Litvínově. Energie tak nezvítězila už 11 zápasů v řadě. Zkrátka co se mělo ve Varech pokazit, to se tuhle sezónu pokazilo. Co bych mohl v Karlových Varech vyzdvihnout, pak Tomáše Závorku. Karlovarský gólman si i přes tragické výsledky držel poměrně slušná čísla, když ve 45 zápasech zůstal se svou úspěšností nad 90,5% a průměrem gólu lehce nad 3. Celkově obsadil 15 místo mezi maskovanými muži. Tahounem mužstva byl bezesporu také Tomáš Rachůnek, jenž včetně skupiny o udržení odehrál porci 57 zápasů s bilancí 15+22.

HOSTÉ: trochu překvapivě, leč zaslouženě se v baráži objevuje klub z Vysočiny. Celkem hladce prošla Dukla nástrahami letošního play off a může tak po více jak 10 letech znovu bojovat o extraligové vody. Jihlavští skončili po základní části na příjemné druhé pozici. V průběhu sezóny předváděli vyrovnané výkony, udivili hlavně jedenácti zápasovou výherní šňůrou v průběhu listopadu. Pak sice dorazil i lehký výpadek, ale současné špatné výsledky jak Motoru, tak Slavie jim nakonec přisoudili skvělou výchozí místo. V play off zaváhali jak s Havířovem, tak následně s oslabenějším a utahanějším Ústím jen v jednom zápase a nyní šetří síly a doléčují drobné šrámy. Obdiv v průběhu sezóny zaslouží brankáři jak David Honzík, tak šestnáctiletý Jakub Škarek. David odchytal o něco více, ale jinak se prakticky poctivě střídali a oba dokázali občas soupeřovi útočníky přivádět k šílenství. V play off nastoupil David k šesti mačům (4 výhry, průměr 2,59, úspěšnost 91.84 %), Jakub ke čtyřem (4 výhry, průměr 1,94, úspěšnost 94.07 %)

Nyní se dá říci, že z dosavadního popisu jsou na koni a favorité hosté z Jihlavy. Podívejme se na to ale i ze strany druhé. Byť Jihlava není oficiálně farmou Karlových Varů, přesto jsou mezi nimi podobné vztahy. A na tuto spolupráci právě Dukla nyní doplatí v podobě toho, že nebudou moci nastoupit kmenový hráči Energie, s výjimkou Martina Parýzka. Jmenovitě jde o Denise Šimka, Ondřeje Šafáře, Ondřeje Beránka, Tomáše Harkabuse a Martina Kohouta. Zejména poslední dva jmenovaní společně s obráncem Šafářem budou pro hosty velkou ztrátou. Ba co více, v baráži nenastoupí již zmíněný David Honzík, statisticky nejlepší brankář základní části WSM Ligy. Celé tíha tak bude ležet na, v tomto ohledu nezkušeném Škarkovi. Ano, i tak zůstává ještě velká síla v podobě první lajny Jergl-Skořepa-Důras, dále Seman, Melenovský, nebo Diviš. Ale i na druhé straně to stále jsou velká jména a tahouni jako Rachůnek, Marosz, Huna, Haščák, Skuhravý, v obraně Bičánek či Benák. 

 Položme si nyní otázku. Jihlava dostala povolení hrát na svém stadionu baráž. Dostala by ho případně i pro extraligu? Dovolí se porážka extraligového klubu od klubu z nižší soutěže, notabene od toho s nímž v sezóně spolupracuji? Jak se srovná mladá brankářská jednička s extraligovou úrovní? Myslím, že hned první zápas těchto nyní rivalů nám hodně napoví v tom, jak se letošní boj o extraligu bude vyvíjet. Já osobně budu zastáncem toho, že se účastníci v obou soutěžích pro příští rok měnit tentokrát nebudou. Za mě tedy konečně první výhra Karlových Varů od 21 února.

Můj tip: Výhra domácích

 

Tipy autora

Kategorie Alias Název Výsledek Kurz
Zápas - Karlovy Vary - Jihlava 1 1.55
3.3
Hodnocení

Tiket pin-off pin-off

Buďte s námi v kontaktu

volejte na tel. čísla
277 277 900

Vážení klienti,

v rámci zkvalitňování poskytovaných služeb budou naše služby v noci z pondělí 14.9. na úterý 15.9. od 3:00 do 5:00 nedostupné.

Děkujeme za pochopení.

Tým Victoria-Tip